top of page
  • Zdjęcie autoraMagdalena Storożenko-Polak

Rozpoczynamy serię warsztatów edukacyjnych na temat projektowania uniwersalnego i dostępności!


Jesteśmy jednym z laureatów programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”.

Dzięki grantowi przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. nasza fundacja mogła zakupić odpowiedni sprzęt do prowadzenia warsztatów na temat projektowania uniwersalnego!Profesjonalny sprzęt i materiały warsztatowe umożliwią nam przeprowadzenie cyklu warsztatów w gminie Miedźno!

Już niedługo podzielimy się z Wami obszerną relacją z naszych warsztatów i szkoleń!


Pierwsze spotkanie odbędzie się już za dwa tygodnie w Bibliotece Publicznej w Miedźnie! Gdzie przez kolejne tygodnie przeprowadzimy cykl warsztatów dla młodzieży na temat projektowania uniwersalnego! Wspólnie zaprojektujemy i zbudujemy modele dostępnych miast, a także zastanowimy się jak sprawić by znane nam z dzieciństwa zabawy i gry były dostępne dla każdego!


Następnie spotkamy się z młodszymi dziećmi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrowach nad Okszą. Z trzema grupami uczestników porozmawiamy w przystępny sposób o Savoir-vivrze w kontaktach z OzN oraz zaprojektujemy rozwiązania zapewniające dostępność.


Program #wzmocnijswojeotoczenie to ogólnopolski program grantowy, którego celem jest wsparcie oddolnych inicjatyw związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, bezpieczeństwem, edukacją i ochroną środowiska.

Więcej informacji o programie na stronie https://www.wzmocnijotoczenie.pl


Organizatorem programu są @Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.,

https://www.energetycznykompas.pl


Commenti


bottom of page