top of page
  • Zdjęcie autoraMagdalena Storożenko-Polak

Nagrody specjalne od UNIfest'u w konkursie WIDZIALNI-NIEWIDZIALNI

Z ogromną radością dzielimy się z Wami podsumowaniem gali rozdania nagród w konkursie WIDZIALNI-NIEWIDZIALNI - Kształtowanie przestrzeni. Jako UNIfest., wybraliśmy swoich własnych faworytów i wręczyliśmy nagrody specjalne dla prac, które wyróżniały się szczególną wrażliwością i podejmowały wątek projektowania dla wszystkich.

Cieszy nas fakt, że zostaliśmy zaproszeni do współpracy i że nasza praca oraz wysiłek zostają dostrzeżone. To daje nam ogromną motywację do kontynuowania naszych działań w dążeniu do tworzenia bardziej dostępnych rozwiązań. Dziękujemy za zaproszenie do jury w konkursie, który podkreśla potrzebę edukacji architektonicznej i projektowej już od najmłodszych lat. Założenie konkursu było zgodne z naszą misją - by projektować dla wszystkich!


Grupa młodzieży stojąca w rzędzie. Nagrodzeni w konkursie WIDZIALNI-NIEWIDZIALNI

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w gali rozdania nagród. Wasza obecność i zaangażowanie sprawiły, że było to niezapomniane i bardzo motywujące wydarzenie.

W imieniu całego zespołu chcemy jeszcze raz podziękować organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za niezwykłe prace. Razem możemy tworzyć rzeczywistość, w której każdy czuje się doceniony i uwzględniony.


A już we wrześniu zorganizujemy nasze warsztaty w wyróżnionej placówce! Nie możemy się doczekać!


Poniżej kilka słów o wyróżnionych pracach.


SZKOŁA PONADPODSTAWOWA:

Plansza konkursowa z rysunkami przewijaka. Pod spodem podpis: - tytuł - Parental toliet - autorka - Aleksandra Kichler - nauczycielka prowadząca - Karolina Dobrzyńska-Szefer.

„Parental toliet”, Aleksandra Kichler

Koncepcja przewijaka w męskiej toalecie przyczynia się do budowania bardziej sprawiedliwego, równego i przyjaznego społeczeństwa, w którym ojcowie mają równy dostęp do przestrzeni publicznej i mogą odgrywać swoją rolę rodzicielską w sposób komfortowy. Projekt otwiera drogę do dalszej refleksji na temat równości i włączenia w przestrzeni publicznej.Plansza konkursowa przedstawiająca pomnik postaci historycznej, obok tabliczka z piktogramem audiodeskrypcji i przybliżenie na kod QR. Pod planszą podpis: - tytuł pracy - niesłyszący w mieście  - autorki - Zofia Duchnowska, Zofia Śliwa, Emilia Dobosz - nauczyciel prowadzący - Karolina Dobrzyńska-Szefer.

„Niesłyszący w mieście”, Zofia Duchnowska, Zofia Śliwa, Emilia Dobosz

Projekt prezentuje innowacyjne podejście do problemu dostępności dla osób niesłyszących w kontekście zwiedzania miast i obiektów kulturowych. Jedm z najważniejszych aspektów pracy jest zaproponowane rozwiązanie w postaci instalacji kodów QR, które prowadzą do filmików, w których osoby w PJM (Polskim Języku Migowym) opowiadają o danym obiekcie. Instalacja kodów QR daje osobom niesłyszącym możliwość samodzielnego eksplorowania miast. Praca zdobyła III nagrodę w konkursie.Plansza konkursowa z długim opisem dostępnego placu zabaw. Obok 3 rysunki przedstawiające mostek, altanki w kształcie czajnika i filiżanki oraz podniesioną piaskownice w kształcie puzzla. Pod spodem podpis: - tytuł - Zabawa bez barier  - autorki - Dominika Binczak, Marcelina Kopyś, Klara Wszędybył - nauczycielka prowadząca - Hanna Łopuszańska.

„Zabawa bez granic”, Dominika Binczak, Marcelina Kopyś, Klara Wszędybył

Autorki tej pracy trafnie zidentyfikowały ważny problem społeczny związany z brakiem dostępności miejsc zabaw dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Wyróżniona praca prezentuje atrakcyjne wizualnie rysunki z przedstawionymi obiektami zabawowymi, w których dostrzegamy ideę projektowania uniwersalnego.


Wyróżnione prace w kategorii: SZKOŁA PODSTAWOWA:Plansza konkursowa z rysunkami budynku wśród drzew. Widok wewnętrzny i prosty rzut obiektu. Pod spodem podpis: tytuł - Oaza Mądrości, autorka - Hanna Wycisk, nauczycielka prowadząca - arch. Joanna Wolany

“Oaza mądrości”, Hanna Wycisk

Projekt jest wyrazem troski i szacunku dla osób starszych — autorka trafnie zauważa i wykorzystuje potencjał, jaki niosą za sobą osoby starsze. Zaprojektowana przestrzeń pozwala seniorom nawiązywać nowe relacje i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Praca zdobyła III nagrodę w konkursie.


Praca konkursowa z rysunkami drzewa z domkami dla kotów i zdjęciami makiety. Pod spodem podpis: tytuł- Cat colony, autor - Antoni Orlik, nauczycielka - arch. Joanna Wolany

“Cat Colony”, Antoni Orlik

Projekt wyróżnia się empatycznym podejściem do problemu bezdomności kotów. Autor zaobserwował zachowanie zwierząt i starannie przekuł to co lubią w rozwiązanie problemu. Forma podania rozwiązania jest starannie przemyślana - przedstawione zdjęcia prototypu i propozycje konkretnych materiałów wykonawczych dostarczają gotowej instrukcji do zrealizowania wizji. Praca zdobyła II nagrodę w konkursie.Czarny napis: "Gratulacje dla wszystkich uczestników! Razem tworzymy lepszy, bardziej dostępny świat." na białym tle.
Jeszcze raz ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!Zachęcamy do obejrzenia wszystkich wyróżnionych prac na stronie organizatora: https://ksztaltowanieprzestrzeni.pl/konkurs2023/


コメント


bottom of page